Program centralnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski

Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego, orędzie prezydenta RP, jubileuszowa celebracja na Ostrowie Lednickim i specjalne obrady Episkopatu – to główne elementy kwietniowych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Uaktualniony program centralnych wydarzeń jubileuszowych organizowanych 14-16 kwietnia w Poznaniu, Gnieźnie i Ostrowie Lednickim.

Jubileuszowe obchody rozpoczną się w czwartek 14 kwietnia o godz. 15., celebracją jubileuszową na Ostrowie Lednickim. Episkopat Polski, zaproszeni goście i wierni będą tam dziękować za Chrzest Polski, zabrzmi tam dzwon „Mieszko i Dobrawa”.

Wcześniej o godz. 11. biskupi uczestniczyć będą w obradach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski w gnieźnieńskim seminarium duchownym.

O godz. 17. w katedrze gnieźnieńskiej rozpocznie się uroczysta Msza św., a o godz. 20. w tamtejszym Instytucie Kultury Europejskiej UAM odbędzie się prapremiera filmu o chrzcie Mieszka I w reż. Macieja Pawlickiego „Mesco Dux Baptizatur”.

Program dwóch kolejnych jubileuszowych obchodów realizowany będzie w Poznaniu.

W piątkowe przedpołudnie, 15 kwietnia, w gimnazjum katolickim im. św. St. Kostki odbędzie się zebranie Episkopatu.

O godz. 12. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem Prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie zabrzmi jubileuszowe „Oratorium 966.pl”.

O godz. 15.45 rozpocznie się procesja maryjna z Fary do katedry poznańskiej, gdzie o 17. rozpocznie się Msza św.

W sobotę, 16 kwietnia w gimnazjum katolickim im. św. St. Kostki w Poznaniu po raz kolejny zbierze polski Episkopat.

O godz. 10.50 na INEA stadionie pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja” rozpocznie się świętowanie jubileuszowe. O 14. zostanie odprawiona Msza św. z chrztem dorosłych i posłaniem wieńczącym centralne obchody Jubileuszu.

Wieczorem, o godz. 19. na stadionie INEA zaprezentowane zostanie specjalne wykonanie musicalu poznańskiego Teatru Muzycznego „Jesus Christ Superstar”.

Szczegóły programu dostępne na stronach internetowych:

stadion2016.pl oraz chrzest966.pl