Wezwanie do modlitwy o pokój – S. Dolores Zok, Przewodnicząca KWPŻZZ

Kochane Siostry,

bardzo ucieszyłam się modlitwą, którą zaproponowała nam Konferencja Episkopatu Polski po ostatnim spotkaniu Rady Stałej, a mianowicie – modlitwą o pokój. W tym szczególnym czasie, myślę, że tylko modlitwa powinna być naszą odpowiedzią i naszym wkładem. Zawierzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi codziennie na nowo nasz naród i cały świat, a szczególnie ukochany Kościół Święty, błagając Boga o jedność i miłość. Paweł VI często powtarzał, że Kościół można uzdrowić tylko – KOCHAJĄC GO!

To Miłość daje nam siły i sprawia, że chcemy żyć na nowo. Zaczynajmy  ciągle od nowa, niosąc pokój, tam gdzie panuje nienawiść, przebaczenie, tam gdzie nieprzebaczenie i dobroć, tam gdzie ludzkie łzy nie mają końca!

Kochane Siostry nieśmy pokój, otwierajmy nasze furty klasztorne dla biednych i odrzucanych przez nasz świat. Powiedzmy dobre słowa do ludzi, którzy mówią głośno na ulicach naszych miast, nie bójmy się okazywać naszych serc, bo tego pragnie od nas dzisiaj szczególnie JEGO KOCHAJĄCE SERCE.

MODLITWA O POKÓJ

(na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają ran; pocieszają, nie odbierają nadziei; niosą pokój, nie wywołują agresji.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź. Amen.

(z Komunikatu Rady Stałej KEP z 28.10.20; za Biurem Prasowym KEP;)