Elżbietanki zakażone koronawirusem. Choruje 30 sióstr

30 sióstr ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, 4 trafiły do szpitala – poinformowała w niedzielę siostra przełożona Aleksandra Leki.

„Siostry, które pozostały w domu, są ogólnie w dobrym stanie. Przebywamy na kwarantannie, osobno te z wynikiem ujemnym, osobno z dodatnim” – powiedziała siostra przełożona.

W sumie w katowickim domu zgromadzenia mieszka 40 zakonnic. Duża ich grupa to osoby starsze. Kilka pracuje zawodowo, w tym jedna w kurii metropolitalnej w Katowicach, gdzie ostatnio również potwierdzono zakażenie koronawirusem, m.in. u biskupa pomocniczego ks. bp Grzegorza Olszowskiego.

Wśród objętych kwarantanną osób, które miały z nim kontakt, są pozostali katowiccy księża biskupi, m.in. metropolita ks. abp Wiktor Skworc i abp senior ks. abp Damian Zimoń. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u jednego z pracowników kurii w miniony poniedziałek. Kilkanaście osób skierowano wówczas na kwarantannę i pobrano od nich próbki do testów na obecność koronawirusa.

Siostry Elżbietanki proszą o modlitwę w tym trudnym dla nich czasie.