Pożegnanie: śp. Siostry Pauliny

Teresa Chrost, w Zgromadzeniu Córek Maryi Niepokalanej s. Paulina od Matki Bożej z Lourdes. Urodziła się w 1955 roku we wsi Cecylówka k/Brzózy opodal rozciągającej się Puszczy Kozienickiej, w rodzinie o żywej i głębokiej formacji religijno – patriotycznej. Mając 14 lat, wstąpiła na drogę powołania zakonnego. We wspólnocie sióstr niepokalanek kontynuowała edukację szkolną i ukończyła studia na wydziale psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Przez szereg lat pełniła w Zgromadzeniu zadania formatorki postulatu i junioratu, wielokrotnie przełożonej wspólnoty oraz troszczyła się o nowe powołania, angażując się w pracę duszpasterską na rzecz dzieci i młodzieży. Wykształceniem psychologicznym służyła zarówno najmłodszymi w przedszkolach prowadzonym przez Zgromadzenie w Grójcu i Radomiu,  wychowankom w Domu Dziecka, jak i ludziom w podeszłym wieku i chorym w radomskim NZOL-u.

Niezwykle żywo zaangażowana w pracę apostolską podjęła wieloletni trud pracy misyjnej. Na Białorusi oprócz pracy apostolskiej nadzorowała budowę domów w Lidzie i w Świrze, angażując w to przedsięwzięcie swój zmysł organizacyjny i niezwykłe poświęcenie. Następnie przez trzy lata pobytu w Afryce na placówce misyjnej Zgromadzenia w Czadzie służyła najuboższym mieszkańcom tego czarnego lądu.

Siostra Paulina obdarowana była szczególnym talentem artystycznym w kierunku plastycznym i muzycznym. W wielu kościołach parafialnych i kaplicach wykonywała okolicznościowe dekoracje, a zwłaszcza jej dziełem był wystrój ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, szopek na Boże Narodzenie, ciemnic i grobów Pańskich na Wielkanoc.

Jednocząc się w ciężkiej chorobie z cierpieniami Chrystusa, odeszła do domu Ojca
w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, tj. 3 maja 2019 r. mając 64 lata, siostra Paulina – Prawdziwa Córka Maryi, Misjonarka, Boża Artystka.

___________________________________

Wyprowadzenie Zmarłej z kaplicy cmentarza przy ul. Limanowskiego w Radomiu
do kościoła pw. Opieki NMP ( Katedra) nastąpi w dniu 8 maja 2019 r. o godz. 10.40. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie 8 maja 2019 r. o godz. 11.00, po czym nastąpi pochowanie Zmarłej na cmentarzu parafialnym w Nowym Mieście nad Pilicą.

Córki Maryi Niepokalanej