Wydawnictwo Niepokalanów zaprasza jeszcze do nabycia książki – „Świadomość i oczyszczenie”

Świadomość i oczyszczenie, to jedna z najważniejszych publikacji ostatnich lat odpowiadająca na niepokój i zgorszenia związane z nadużyciami.

Międzynarodowa Konferencja dotycząca ochrony małoletnich w Kościele stała się nadzieją dla Kościoła i świata, będąc jednym z kamieni milowych na drodze ochrony dzieci i młodzieży.

Opublikowane materiały to nie tylko zdecydowane potępienie wszelkich form wykorzystywania małoletnich, ale nade wszystko przypomnienie o konieczności otoczenia pokrzywdzonych troską i pomocą oraz wezwanie do kontynuowania walki przeciwko wykorzystywaniu nieletnich. Krzywdy wyrządzane dzieciom i młodzieży we współczesnym świecie mają wymiar globalny. Należy temu przeciwdziałać poprzez konkretne i zdecydowane decyzje, przez programy i przyjmowane zasady prewencji oraz przejrzystości. Troska o osoby skrzywdzone i towarzyszenie im jest szczególnym wymiarem troski o dobro człowieka.

Świadomość i oczyszczenie to publikacja, która powinna trafić do jak najszerszej grupy czytelników, przede wszystkim do duchowieństwa, do seminariów duchownych, do osób życia konsekrowanego, ale także wszędzie tam, gdzie są prowadzone dzieła dla dzieci i młodzieży.

Święty Lud Boży patrzy na nas i oczekuje od nas nie prostych i oczywistych potępień, ale konkretnych i skutecznych środków, które należy zapewnić.

papież Franciszek

Chciałbym podziękować papieżowi Franciszkowi za wszystko, co robi, by pokazywać nam stale światło Boga, które także dzisiaj nie zaszło. Dziękuję, Ojcze Święty!

papież senior Benedykt XVI

Zawartość merytoryczna:

Świadomość i oczyszczenie, Międzynarodowa Konferencja, Watykan, 21–24 lutego 2019

  • – Benedykt XVI, Odnaleźć żywy Kościół,
  • – Franciszek, List apostolski motu proprio Vos Estis Lux Mundi, 9 maja 2019 r.
  • – Nuncjusz Apostolski Salvatore Pennacchio, Wstęp do polskiego wydania 

248 stron · oprawa miękka

e-sklep: www.wydawnictwo.niepokalanow.pl

zamówienia: kontakt@niepokalanow.pl

tel. 795 562 148; 46 86 42 208

Najbliższa pozycja „Sztuka poszukiwania Oblicza Pańskiego” Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego ukaże się ok. 20 marca br.