Rozpoczęcie nowego roku 2017/18 w Studium Formacyjnym w Warszawie

Rozpoczęcie nowego roku 2017/18 w Studium Formacyjnym w Warszawie w piątek 6 października 2017 roku, w domu Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie, rozpoczęły swe zajęcia siostry zgromadzone na Studium Formacyjnym w Warszawie. W obecnym roku akademickim 2017/18,  44 uczestniczek reprezentuje 16 zgromadzeń zakonnych.  Siostry są na różnych etapach formacji: kandydatki/aspirantki – 6, postulantki-10, nowicjuszki -8, juniorystki- 13, a także w ślubach wieczystych- 7.

Inauguracja Studium Formacyjnego 2017

Uczestniczki  zostały przywitane przez opiekunkę  Studium Formacyjnego z ramienia Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, s. Benignę Kania OSU, która skierowała do uczestniczek słowa zachęty do studiowania oraz przez s. Aleksandrę Huf SSpS.

Mszę św. inauguracyjną sprawował i Słowo Boże wygłosił o. dr Marek Kotyński CSSR, Kierownik Studiów Niestacjonarnych PWTW Sekcji Jana Chrzciciela.

Ojciec podkreślił wagę słuchania Słowa Bożego, które jest kierowane codziennie do nas wszystkich. Ono uczy prawdziwej mądrości i miłości. Mamy być mądrymi mądrością Boga. Takich ludzi dziś potrzebuje świat.

s. Aleksandra Huf