Siostry Eucharystki w dziękczynnej pielgrzymce

9 lipca 2018 r., już po raz 8 wyruszy z Sokółki (Pl) do Marijampolé (Lt) piesza dziękczynna pielgrzymka. Jest to dzieło dziękczynienia za Cud Eucharystyczny, jaki wydarzył się w 2008r., w Sokółce.

Pielgrzymka przez 6 dni pokonuje trasę ok. 175 km, aby dojść z dziękczynieniem do Marijampolé na Litwie, gdzie spoczywają doczesne szczątki bł. abpa Jerzego Matulewicza Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, które od 1950 r., posługuje w Sokółce.

Inicjatorka tego pielgrzymiego dzieła była pierwszą osobą, jaka zetknęła się z krwawiącym Komunikantem.

Tegoroczna pielgrzymka będzie wyjątkowym wydarzeniem, gdyż będzie dziękować w 10 rocznicę eucharystycznych wydarzeń w Sokółce, 100 rocznicę sakry biskupiej bł. abpa Jerzego Matulewicza, która przypada 1 grudnia 2018 r., oraz 95 rocznicę istnienia Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii (Sióstr Eucharystek).

W pielgrzymce oprócz osób świeckich i młodzieży, weźmie udział cały Juniorat Zgromadzenia, reprezentujący 6 krajów: Polskę, Niemcy, Białoruś, Litwę, Rosję i Kazachstan. W sumie grupa pielgrzymkowa będzie liczyła ok. 90 osób. Może nie jest to zbyt duża liczba, ale biorąc pod uwagę fakt, że po raz pierwszy trasę przeszły tylko 2 osoby, można się cieszyć, że dzieło systematycznie się rozwija.