„Wolni w Duchu Świętym” III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych – Zapowiedź

„Wolni w Duchu Świętym” – to słowa tematu III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych. Kongres Młodych jest miejscem, gdzie osoby oddane Bogu, mogą wzajemnie podzielić się swoim doświadczeniem życia zakonnego, jak również nawiązać nowe relacje między poszczególnymi zgromadzeniami, czy formami życia konsekrowanego.

Kongres odbędzie się od 13-16 września 2018 r., w Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II. Kongres jest niesamowitym wydarzeniem, gdzie w jednym miejscu jest ponad 800 osób z wielu różnych zakonów, zgromadzeń i instytucji świeckich.

Są to dni, kiedy można doświadczyć i poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele. Jest to czas, aby na nowo móc rozpalić w sobie dary Ducha Świętego i pogłębić wybór swojego powołania. Celem spotkania jest wzajemne poznanie, pogłębienie daru powołania, wymiana doświadczeń i uwielbienie Boga za dar życia konsekrowanego.

Zaproszonymi gośćmi na kongresie będą: bp Jacek Kiciński, abp. Marek Jędraszewski, ks. Krzysztof Wons SDS, o. Stanisław Jarosz OSPPE, s. Anna Bałchan SMI, o. Janusz Sok CssR, p. Malwina Kocot, p. Elwira Fertacz, o. Tomasz Franc OP, ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Ks. Krzysztof poprowadzi dla nas katechezę biblijną w piątek, w dniu o temacie „Duch Święty, który buduje wspólnotę”. Ojciec Stanisław w sobotę, w swojej konferencji nawiąże do tematu dnia mówiącego, w jaki sposób z Maryją mamy wsłuchiwać się w natchnienia Ducha Świętego. Siostra Anna, sobotę ubogaci nas swoim doświadczeniem pracy z kobietami, które w różny sposób doświadczają przemocy fizycznej czy psychicznej.

Czas kongresu to, również niepowtarzalna szansa aby doświadczyć wielu radości, ubogacać się nawzajem swoim doświadczeniem w małych grupach, a także możliwość ciekawych spotkań w czasie wolnym. W sobotę wieczorem na placu przy ul. Franciszkańskiej, w Krakowie, odbędzie się koncert zespołu „NiemaGOtu”

Posumowaniem kongresu będzie panel, który poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Serdecznie zapraszamy śledzenia informacji o tym wydarzeniu w mediach, gdyż Kongres jest kontynuacją bardzo udanej drugiej edycji spotkania młodych konsekrowanych, który odbył się trzy lata temu.

Strona internetowa Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych: www.kongresmlodych.zyciezakonne.pl

Facebook: https://www.facebook.com/konsekrowani

Twitter: http://twitter.com/konsekrowani