Zapowiedź XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego nt. Rady Ewangeliczne dziś. Radość i nadzieja życia konsekrowanego

Polska Prowincja Misjonarzy Klaretynów oraz Podyplomowe Studia i Kurs Teologii Życia Konsekrowanego Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu mają zaszczyt zaprosić na XIV Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego nt. Rady Ewangeliczne dziś Radość i nadzieja życia konsekrowanego

Sympozjum odbędzie się tradycyjnie w Krzydlinie Małej koło Wołowa, w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2017 br. Głównym jego prelegentem będzie o. José Cristo Rey García Paredes CMF, klaretyn z Hiszpanii, profesor Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego w Madrycie (filia Uniwersytetu Papieskiego w Salamance), ceniony na polu międzynarodowym autor wielu książek oraz artykułów, goszczony przez wiodące ośrodki naukowe i formacyjne w Europie, Azji, Afryce oraz w obu Amerykach.

Sympozjum rozpocznie się 29 kwietnia (sobota) Eucharystią o godz. 1800, a zakończy 2 maja, obiadem w południe. W jego planie przewidziane są codziennie: wspólna Jutrznia i wieczorne nabożeństwa oraz posiłki; dwie konferencje naszego Gościa (do południa), natomiast po południu są do wyboru tematyczne konwersatoria. Eucharystia codziennie o godz. 1200. Wśród zaproszonych Gości są:

  • prof. Jose Cristo Rey Garcia Paredes CMF
  • J.E. o. Bp prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF – Przew. Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego
  • mgr Piotr Bęza CMF – Prowincjał Misjonarzy Klaretynów
  • dr Jolanta Hernik RMI, s. dr Joanna Pępkowska MC
  • prof. PWT dr hab. Kazimierz Papciak SSCC, ks. Mirosław Smyrak
  • prof. dr hab. Piotr Liszka CMF, o. lic. Robert Kycia CMF

Szczegółowy plan Sympozjum znajduje się: [TUTAJ]

Całkowity koszt udziału w Sympozjum (noclegi, posiłki) wynosi 280 zł. Zgłoszenia do udziału do 20 kwietnia br. pod numerem telefonu: 71 328 29 03 lub mailem: psiktzk@gmail.com. Liczba uczestników jest ograniczona.

Dojazd: PKP (ewentualnie PKS) ze stacji Wrocław Główny do stacji Wołów (kierunek – Głogów, Zielona Góra). Z Wołowa, po wcześniejszym zgłoszeniu, gwarantujemy dojazd samochodem do Krzydliny Małej.

Z braterskim pozdrowieniem i zapewnieniem o modlitwie

o. lic. Aleksander Bober CMF
dyrektor PSTŻK