14 – 15 września 2013 r. Katechetek, Nauczycielek, Wychowawczyń internatów i burs

Komisja ds. Wychowania i Nauczania przy Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych serdecznie zaprasza na sesję.

Tematy konferencji:

  1. 1. 12 kroków ku wolności  

Jest to przewodnik po programie 12 krokowym, w którym autorzy – ks. Maksym Popov, Jacek Racięcki i Rafał Porzeziński, udowadniają, że nie jest to droga przeznaczona wyłącznie dla alkoholików, narkomanów czy hazardzistów, ale że jest to niezwykle skuteczny program walki z grzechem codziennym i złymi nawykami. To wyboista droga do wolności poprzez poznanie, zaakceptowanie i pokochanie samego siebie. Setki tysięcy ludzi na całym świecie idąc tą drogą odzyskało życie.

  1. Wpływ gier komputerowych na rozwój dziecka? 

Prowadzący:

Rafał Porzeziński –  radiowiec, dziennikarz, producent telewizyjny, wydawca audiobooków, szef studia produkcji dźwięku „Słowodaje”. Rzecznik i członek zarządu Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Małgorzata Więczkowska – pedagog, dyrektor przedszkola w Biłgoraju. Publikuje w wielu czasopismach pedagogicznych oraz w pracach zbiorowych, autorka książki: „Co wciąga Twoje dziecko?”  Prowadzi spotkania i szkolenia z zakresu edukacji medialnej dla rodziców i nauczycieli.

Szkolenie odbędzie się w Seminarium Duchownym w Częstochowie, ul. św. Barbary 41,  w dniach 14 – 15 września 2013r. rozpoczęcie w sobotę o godz. 8.00 , zakończenie w niedzielę ok. godz.13.00  Nocleg organizujemy sobie we własnym zakresie. Zapewniamy  obiad w sobotę i niedzielę oraz kawę i herbatę ( w sobotę i niedzielę). Całkowity koszt szkolenia wynosi 100 zł. obowiązuje wszystkich bez względu na częściowe rezygnacje. Osoby uczestniczące otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 września. Będziemy wspólnie przeżywać Eucharystię.  

Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane siostry.

Zgłoszenia prosimy kierować do Sekretariatu Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych pocztą elektroniczną na adres: s.p2@wp.pl lub telefonicznie: 696 688 110 z uwzględnieniem następujących informacji, które są konieczne do zaświadczeń:

Zgłoszenie na szkolenie w terminie  14 – 15 września 2013r..

Nazwisko ……………………………………………………….…………………….. imię …………………………………..………………………….

Data i miejsce urodzenia  ………………………………………………………………….…………………………………………………………..

Dokładny adres pocztowy ………………………………………………………………………………….………………………………………….

e-mail …………………………………………………………………………………………………………………………………

Oficjalna Nazwa Zgromadzenia ………………………………………………………………………….………………………………………

W razie niemożności mojego uczestnictwa, zobowiązuję się znaleźć osobę, która weźmie udział w szkoleniu.

W imieniu Komisji – przewodnicząca
s. Leonarda Brzozowska