Jeśli odpowiesz na te pytania, pomożesz papieżowi w przygotowaniu ważnego wydarzenia

– W jaki sposób młodzi mogą się włączyć w poprawę sytuacji społecznej? – to kolejne z pytań, jakie Sekretariat Synodu Biskupów w ramach przygotowań do październikowych obrad zadaje młodzieży na całym świecie za pośrednictwem mediów społecznościowych i komunikatorów.

 

Odpowiedzi w formie tekstu, zdjęcia lub filmu młodzi w wieku 16-29 lat mogą nadsyłać do końca marca, opatrując je hashtagiem #ImprovingSociety . Na bieżąco ukazują się one w internecie.

 

Watykan uruchomił również szereg grup językowych na Facebooku, gdzie z ludźmi z całego świata możesz dyskutować na temat aktualnych pytań. Link do grupy angielskiej znajdziesz tutaj:

Od stycznia Sekretariat Synodu Biskupów zaprasza młodych ludzi z całego świata do udziału w interaktywnych konsultacjach, które pomogą w zrozumieniu potrzeb i sposobu myślenia współczesnej młodzieży. Na potrzebę tej inicjatywy uruchomiono specjalny kanał w komunikatorze WhatsApp, na którym co miesiąc, począwszy od stycznia, pojawia się jedno pytanie poświęcone młodzieży. Odpowiedzi są na bieżące zamieszczane na facebookowym fanpage’u Synod 2018 a także na synodalnym koncie Twitter.

Pytanie, skierowane w tym miesiącu do młodzieży, brzmi: co politycy i społeczeństwo mogą zrobić dla młodych ludzi? Adresatami są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, także ci, którzy nie uczestniczą aktywnie w życiu Kościoła a nawet uważają się za niewierzących. Odpowiedzi można udzielać do końca marca w postaci komentarza, zdjęcia lub materiału video. Kanał komunikacyjny Synodu Biskupów można wyszukać w komunikatorze WhatsApp, wpisując numer telefonu: +39 342 601 5596. Pytania zadawane są w językach: włoskim, hiszpańskim i angielskim.

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

Za Deon