Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach od rana tłumnie gromadzili się pielgrzymi. O godz. 10.00 rozpoczęły się uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

O godz. 10.00 w łagiewnickim sanktuarium odbyło się nabożeństwo o Bożym miłosierdziu, które było skoncentrowane na tematyce krzyża. Po nim konferencję wygłosił biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej (treść konferencji bp. Romana Pindla).

Na godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski (wstęp do Mszy kard. Stanisława Dziwisza).

Homilię wygłosi biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej i przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych (treść homilii bp. Andrzeja Czai).

Punktem wieńczącym uroczystości była adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z wiernymi wypowie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana (treść Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana).

 

W wydarzeniu wzięli udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, wierni świeccy, w tym przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Obecni byli również przedstawiciele ruchów intronizacyjnych. Transmisję z całego wydarzenia można było śledzić na TV Trwam, w Radio Maryja i Polskim Radiu.

Za KAI