Niepokalanów: w sierpniu Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, czyli modlitwy i rekolekcje w miejscu posługi św. Maksymiliana Kolbe, zapraszają do Niepokalanowa ojcowie franciszkanie – gospodarze tego miejsca. Każdego dnia od 6 do 22 sierpnia, zakonnicy i pielgrzymi będą się modlić w intencji poszczególnych stanów i grup społecznych.

Nabożeństwo Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi składa się codziennie z Mszy św., modlitwy różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu z odmówieniem aktu zawierzenia, po których następuje spotkanie ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. W tym roku będą to m.in. s. Anna Maria Pudełko, egzorcysta ks. Wojciech Drab, Patrycja Hurlak czy Jan Budziaszek – świecki rekolekcjonista, były członek zespołu „Skaldowie”.

Program modlitw i konferencji uzupełniają filmy, warsztaty i koncert.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-22 sierpnia. Pierwszego dnia, kiedy to nastąpi zawierzenie Dziedzictwa Kolbiańskiego, prelekcję pt. „Duchowe dziedzictwo w. Maksymiliana Marii Kolbego” wygłosi po wieczornej Mszy św. o. Paulin Sotowski OFMConv.

Wśród stanów i grup społecznych polecanych w kolejnych dniach modlitwy, znajdują się m.in rządzący, rodziny, sportowcy, ludzie kultury, sztuki i edukacji.

8 sierpnia, po zawierzeniu dzieł ewangelizacji i duchowieństwa, s. Anna Maria Pudełko wygłosi wykład „Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji – Lectio Divina jako styl życia wiara i styl świadectwa w posłudze ewangelizacji”.

„W ciągu 17 dni rekolekcji będziemy zawierzać Maryi wszystkie ważniejsze dziedziny naszego życia. Chcemy oddać pod Jej panowanie osoby, instytucje, sprawy osobiste i społeczne, problemy małe i wielkie. Wierzymy wzorem św. Maksymiliana, że gdzie Ona wejdzie, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wyprasza” – zachęcają ojcowie franciszkanie.

W ostatnim dniu nabożeństwa rozpocznie się także Max Festiwal – franciszkańskie spotkanie młodzieży.

Osoby chcące spędzić w Niepokalanowie więcej czasu mogą skorzystać z noclegów i posiłków w tamtejszym domu rekolekcyjnym.

Więcej informacji znaleźć można TUTAJ.

Za: www.deon.pl