S. Borkowska komentuje reakcje internautów na swoją książkę

„Wśród konkretnych pytań, które mi postawiono w dyskusji, pojawiło się oczywiście także i to, czy ta książka nie zaszkodzi Kościołowi” – mówi benedyktynka.

O sprawie siostry Borkowskiej media informowały kilkanaście dni temu. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzieliła Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Siostra Borkowska jest autorką książki „Oślica Baalama” wydanej przez Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów. Porusza w niej kwestię pozycji zakonnic w strukturach Kościoła Katolickiego, krytykuje polskich księży za kazania, wypaczenia liturgiczne oraz pogardę dla sióstr zakonnych. „Zdaje mi się, że ten tekst w niejednej wielebnej łepetynie może coś rozjaśnić” – powiedziała zakonnica w rozmowie z KAI.

Całość wywiadu możesz znaleźć TUTAJ.

„Mówienie, że nie ma co dyskutować o złym traktowaniu zakonnic, bo sam znam takie, które są dobrze traktowane, to jakiś absurd. To tak, jakby twierdzić, że nie trzeba pokazywać skandali pedofilskich wśród księży albo w ogóle problemów Kościoła, bo znam kilku super księży i świeckich katolików” – napisał Piotr Żyłka w swoim komentarzu.

Za: www.deon.pl