Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu 2017

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są homilie na poszczególne dni okresu wielkopostnego. Przygotowują je redemptoryści zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej w Polsce i za granicą, m.in. w prowadzenie misji i rekolekcji parafialnych. W ten sposób kontynuują oni kilkuletnią tradycję proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu.

Rozważania te nawiązują do czytań biblijnych i hasła przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Poprzez dzielenie się refleksją nad Słowem Bożym w internecie redemptoryści starają się odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka, który w orędziu na tegoroczny Wielki Post zachęca do słuchania i bardziej pilnego rozważania Słowa Bożego, by odkryć na nowo ten dar. Jest ono bowiem żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania drogi krzyżowej oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

Warto dodać, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów od kilku miesięcy posiada swój fanpage na FB, jest też dostępny w aplikacjach mobilnych na tablety i smartfony.

 

  1. Sylwester Cabała CSsR