Spotkanie Sióstr Ekonomek 18-19 maja – OGŁOSZENIE

Czcigodna Siostro Ekonomko,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Sióstr Ekonomek zgromadzeń zakonnych czynnych, które odbędzie się w Konstancinie-Jeziornej, w Centrum Animacji Misyjnej Księży Pallotynów, ul. Leśna 15-17, w dniach 18-19 maja 2009 r. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w poniedziałek, zakończenie ok. godz. 15.00 we wtorek.

Prosimy o potwierdzenie, do końca kwietnia, udziału w szkoleniu na adres e-mail:  kwpzzz@zz.opoka.org.pl. Zarezerwowałyśmy zamieszkanie dla wszystkich Sióstr na miejscu, aby była możliwość lepszej wymiany doświadczeń między sobą, spotkania – również po zaplanowanych wykładach. Gdyby któraś z Sióstr nie mogła korzystać z noclegu, bardzo prosimy o jak najszybsze poinformowanie nas.
Dojazd:
– autobus miejski linia 700 – przystanek naprzeciw Dworca Centralnego. Wysiąść należy na przystanku przy ul. Chopina – naprzeciw Małego Stoceru (jedzie ok. 60 min.);
– dojazd Metrem do przystanku: Metro Wilanowska i dalej linią 710 do Konstancina. Wysiąść należy na przystanku przy ul. Chopina (http://www.ztm.waw.pl/rozklady.php)

W programie przewidziano m.in. następujące tematy:

  • sytuacja prawna Kościoła w Polsce, osobowość prawna
  • własność, użytkowanie wieczyste, księgi wieczyste
  • prawo budowlane – obowiązujące przepisy
  • ubezpieczenia duchownych, emerytury po roku 2008.

Uprzejmie prosimy o nadesłanie sugestii i propozycji innych zagadnień i problemów, które zdaniem Siostry powinny być omówione podczas spotkania.

Przewodnicząca Komisji Administracyjno-Prawnej
przy Konsulcie WPŻZZ
s. Krystyna Chmiel