„W mocy Bożego Ducha” – Siostry na sesji w Częstochowie

W dniach 24 – 26 września br. w Częstochowie w domu rekolekcyjnym Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo, z inicjatywy Komisji Formacji Permanentnej, miało miejsce doroczne spotkanie sióstr zakonnych posługujących w instytucjach kościelnych i domach zakonnych. Zgromadziło 90 uczestniczek.

Jak co roku, temat spotkania nawiązywał do hasła roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce i tym razem brzmiał: „W mocy Bożego Ducha”. By żyć i postępować według Bożego Ducha, konieczną jest umiejętność rozpoznawania Jego działania. Dlatego pierwszy referent, o. Wacław Królikowski SJ, przedstawił w swoich wystąpieniach kolejno: Istotę, potrzebę i reguły rozeznawania duchowego. Ks. Bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji Życia Konsekrowanego przy KEP uwrażliwiał siostry na wsłuchiwanie się w głos Bożego Ducha wraz z Maryją i na Jej wzór, zachęcając do otwartości na nowe wyzwania współczesnego świata.

Bardzo cenionym przez siostry punktem tego formacyjnego spotkania była Eucharystia na Jasnej Górze, Apel Jasnogórski i indywidualne spotkania modlitewne z Maryją.