Zakończenie kolejnego roku Studium Formacyjnego

Studium Formacyjne 2016 zakończenie Roku

W piątek 10 czerwca 2016 o godz. 14.00 została odprawiona Msza św. celebrowana przez ks. Rektora PWTW Krzysztofa Pawlinę na zakończenie kolejnego roku akademickiego Studium Formacyjnego. Msza św. została odprawiona w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Warszawie, przy ul. Żytniej 1. Fakt odprawienia Mszy św. w tym miejscu był podyktowany przeżywanym Rokiem Miłosierdzia i związany ze św. Faustyną, która w tym miejscu przeżywała swój postulat.

W grupie 45 sióstr z 15 zgromadzeń zakonnych było 9 sióstr, które zakończyły cały 3-letni program. Połowa grupy to siostry z pierwszego roku. Tym rokiem kończymy już drugi cykl 3-letni (Rok C).

W tym roku siostry miały  2 razy okazję bliżej zapoznać się z PWTW biorąc udział w uroczystościach opłatkowych i raz na zajęciach z komunikacji.  Siostry są bardzo wdzięczne za całokształt zajęć prowadzonych przez wykładowców PWTW, UKSW oraz Uniwersytetu Warmińskiego.

Wszyscy jesteśmy wdzięczni Bogu za możliwość wspólnej formacji intelektualnej w gronie międzyzakonnym. Jest to cenny aspekt formacyjny. Dziękują wszystkim wykładowcom za trud i bogactwo treści.

Studium jest przeznaczone dla różnych etapów formacji początkowej (okres przednowicjacki, nowicjat i juniorat), ale jest otwarte też na inne grupy młodych sióstr (profesek wieczystych). Biorąc pod uwagę specyfikę formacji zakonnej, program został przygotowany w formie tzw. bloków tematycznych. Każdy rok pracy tworzy pewną całość. Można więc przerwać Studium, np. dla odbycia nowicjatu poza Warszawą i powrócić na Studium po jakimś czasie nie tracąc zaliczonego roku. Jest usytuowane w Warszawie, ale mogą uczestniczyć w nim również siostry z innych terenów Polski.

s. Aleksandra Huf SSpS