Zaproszenie dla odpowiedzialnych za powołania

Drodzy Odpowiedzialni za powołania!
Zgodnie z zapowiedzią ks. bpa Marka Solarczyka wiosną tego roku nie może odbyć się kongregacja powołaniowa w normalnej formie. Dlatego zapraszamy do wspólnoty modlitwy. Będzie się to odbywało w trzech etapach:

  1. Słowo wstępne bpa Marka Solarczyka oraz wprowadzenie biblijne „Człowiek i mistyk – Apostoł Paweł (2 Kor 12,1-10)”, ks. dr prof Bartosza Adamczewskiego UKSW Warszawa.

Film będzie dostępny w piątek, 12 marca 2021, od godziny 20.00 na naszym kanale YouTube.

  1. Sztafeta modlitewna– 24 godziny dla Pana – w intencji powołań

Zapraszamy do dowolnej formy modlitwy (minimum 30 minut) w intencji powołań, szczególnie o nowe i święte powołania do szczególnej służby Bożej. Może to być medytacja Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa lub inna. Można ją podejmować indywidualnie, bądź we wspólnocie zakonnej, seminaryjnej, z młodzieżą lub tak, jak tylko Duch Święty poprowadzi. Zaczynamy w piątek o 21.00, po wysłuchaniu konferencji, a kończymy w sobotę o 21.00, Apelem Jasnogórskim. Aby w miarę równomiernie rozłożyć ten czas modlitwy, został stworzony formularz, w którym każdy będzie mógł określić, o której godzinie podejmuje dyżur. Na każde pół godziny rezerwacji mogą dokonać tylko dwie osoby, czyli żeby zapełnić grafik potrzeba 96 osób. Jeśli zabraknie miejsc, to zwiększymy tę ilość. Kalendarz i opis techniczny można znaleźć na tej stronie, pod linkiem: https://pojdzzamna.pl/sztafeta-modlitewna/

  1. Apel Jasnogórski

Sztafetę modlitewną zakończymy Apelem Jasnogórskim, w sobotę 13 marca 2021, o godz. 21.00. Oczywiste jest, że niewiele osób będzie miało możliwość osobistej obecności w kaplicy Matki Bożej. Będziemy łączyć się duchowo oraz wg możliwości również przez środki masowego przekazu. Oto kilka z możliwych transmisji:

– Kanał YouTube Jasnej Góry – należy szukać transmisji „na żywo”
– Radio Jasna Góra 
– TV Trwam i Radio Maryja – online lub przez telewizor/radio

ZAPRASZAMY!

ZAPROSZENIE DO WSPÓLNOTY REFLEKSJI I MODLITWY

Drodzy Duszpasterze, Referentki i Referenci Powołań!

Minął już rok od czasu, kiedy mogliśmy spotkać się i w zwyczajnych okolicznościach modlić się oraz podjąć refleksję nad naszą posługą wspólnocie Kościoła. Czas epidemii wprowadził wiele zmian w nasze działania i przeżywanie wiary. Niezmienna została nasza troska o dzieło rozeznawania powołań, towarzyszenie młodym w odkrywaniu i przyjęciu darów Boga, a nade wszystko wspólnota modlitwy.

Zapraszam serdecznie do przeżycia, co prawda w zmienionej formie, wspólnej refleksji nad dziełami Boga we wspólnocie Kościoła. Niezmienna niech będzie nasza jedności w modlitwie, którą pragniemy podjąć – tak jak kilka lat temu na Górze Św. Anny – w czasie wyjątkowego dzieła „24 Godziny dla Pana”.

Zapraszam do całodobowej sztafety modlitewnej, która rozpocznie się 12 marca (piątek) o godz. 20.00 moim pozdrowieniem, następnie wprowadzeniem biblijnym „Człowiek i mistyk –Apostoł Paweł (2 Kor 12,1-10)” i zakończy się w 13 marca (sobota) o godz. 21.00 w łączności z Jasnogórską Modlitwą Apelową. Na naszej stronie internetowej www.pojdzzamna.pl jest możliwość zgłoszenia swojego udziału i wyboru konkretnej godziny modlitewnej (30 minut na osobę).

Dziękuję za Waszą oddaną posługę. Niech Bóg Wam błogosławi.

Bp Marek Solarczyk
Delegat KEP ds. Powołań

Radom, 6 marca 2021 r.