Zaproszenie do wspólnej modlitwy za Misje – 1 października w Kościele SS. Wizytek

Idźcie i głoście

Wyrażając naszą wdzięczność za zaangażowanie Sióstr w Dzieło Misyjne Kościoła  zapraszamy  do wspólnej modlitwy za misje. Plakat

W dniu liturgicznego wspomnienia Patronki Misji – św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

1 października 2017 r.(niedziela)o godz.15.00 w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 34, zostanie odprawiona – jak każdego roku – Msza święta w intencji Misji, którą będzie celebrował Ks. bp  Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

W imieniu Komisji Misyjnej Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce serdecznie zapraszamy siostry Profeski, Nowicjuszki, Postulantki i wszystkich, którym sprawa Misji nie jest obojętna do wspólnej modlitwy za cały Kościół Misyjny.

W przeżywanym roku duszpasterskim pod hasłem Idźcie i głoście, będziemy wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich misjonarzy a szczególnie dla Sióstr misjonarek z naszych Rodzin Zakonnych. Będziemy wypraszać dar nowych powołań, a nade wszystko dar pokoju dla całego świata. Niech te intencje będą zachętą do licznego udziału w tym misyjnym świętowaniu, które – ufamy – pomoże nam utrzymać misyjny żar w naszych  sercach.

 

Z  misyjnym pozdrowieniem

 

 

s. Irena Karczewska FMM

 przewodnicząca Komisji Misyjnej