Zebranie Plenarne Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Nadzieje i wyzwania związane z życiem konsekrowanym oraz ochrona danych osobowych to niektóre tematy obrad wyższych przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych w Polsce. Zebranie Plenarne rozpoczęło się we wtorek, 9 kwietnia, w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Potrwa do czwartku, 11 kwietnia.

Spotkanie Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych (KWPŻZZ) rozpoczęło się Mszą św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Obradom przewodniczy m. Maksymilla Pliszka, służebniczka BDNP, przewodnicząca Konferencji. Pierwszego dnia siostry spotkają się z bp. Arturem Mizińskim, sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski, który przedstawi aktualne sprawy Kościoła w Polsce. W środę zaś siostry wysłuchają bp. Andrzeja Czai, przewodniczącego Komisji Nauki Wiary KEP, który powie m.in. o pentekostalizacji.

W ostatnim dniu obrad Mszy św. w Sanktuarium św. Faustyny będzie przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, a homilię wygłosi bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji KEP ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Po Eucharystii siostry wysłuchają referatu bp. Kicińskiego o nadziejach i wyzwaniach życia konsekrowanego dziś oraz wystąpienia ks. Piotra Kroczka, Kościelnego Inspektora Danych Osobowych na temat ochrony danych osobowych w zgromadzeniach zakonnych.

Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych - 9 IV 2019 r.
Za: BP KEP