Życzenia Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Życia Konsekrowanego

Czas Adwentu był dla nas szczególną sposobnością, by wraz z Maryją przygotować się do świętowania Narodzin Chrystusa. A choć minęło ponad dwa tysiące lat od tej chwili, to przecież każde święta niosą z sobą pewną nowość – tą nowością jest nieustanne odkrywanie i dorastanie do tej wielkiej tajemnicy przyjścia Boga na świat w ludzkim ciele. Bóg staje się jednym z nas po to, by ubogacić nas swoją miłością.

Drodzy Bracia i Siostry – powołani do życia konsekrowanego, pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa. Życzę, by Miłość Wcielona, której tajemnicę możemy kontemplować każdego dnia w Eucharystii, stawała się dla nas wszystkich, wciąż od nowa, sensem i centrum życia. Tylko ten bowiem, kto przyjmuje obdarowanie Bożą Miłością, ukrytą w tajemnicy Eucharystii, potrafi obdarowywać innych; tylko ten, kto w Eucharystii pozwala kochać się Bogu, potrafi kochać innych; i tylko ten, kto adorując Eucharystię, zachwyca się Miłością Boga, staje świadkiem tej Miłości wszędzie tam, gdzie ta Miłość go posyła. Zostaliśmy obdarowani, pokochani i zachwyceni Bożą Miłością i dla tej Miłości pragniemy żyć. „Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim” (1J 4,16). Bądźmy zatem świadkami tej Miłości, przez którą zostaliśmy wezwani na drogę naszego powołania i oddajmy się Jej z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił swoich.

Kochani, życzę, by Wasze wspólnoty były domami modlitwy i ogniskami prawdziwej Miłości, tak, aby ludzie widzieli dobre czyny w nas i chwalili Ojca, który w niebie jest!

Siostry i Bracia – niech mi będzie wolno w tym miejscu podziękować za dar Waszego powołania do życia konsekrowanego i za to, że miłością odpowiadacie na Miłość. Dziękuję za wszelkie dobro, jakie czynicie dla Kościoła w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niech Dziecię Jezus obdarza Was i Wasze wspólnoty swoją miłością, a Maryja – Matka Pięknej Miłości strzeże nas i chroni od wszelkich niebezpieczeństw.

                                              z pasterskim błogosławieństwem:

                                                                                          + Jacek Kiciński CMF
                                                                   Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego
                                                                       i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.