Życzenia Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych

Drogie i Kochane Matki wraz z Siostrami

Wielkanoc 2020 r. to kolejne Święta Paschalne w naszej pielgrzymce wiary przez życie, ale w jakże niezwykłych okolicznościach będziemy je przeżywać.

Wokół nas, a także w nas samych i w naszych  wspólnotach tak wiele niepewności, lęku a może nawet niezgody na to, co jest. Tak wiele ciemności, samotności i pytań bez odpowiedzi. Czyż nie podobnie było w sercach uczniów wtedy, gdy Chrystus cierpiąc zbliżał się do kresu ziemskiego życia? Oni też  przeżywali niepewność, lęk i niezrozumienie, a w sercach jawiło się tysiące pytań o przyszłość i o sens.

Kochane Siostry, życzę Wam, abyśmy w Święte Dni Triduum Paschalnego usłyszały i na nowo przyjęły Słowo Chrystusa JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIE I ŻYCIE. Wiara w Zmartwychwstałego Pana niech będzie światłem oraz źródłem duchowej mocy do rozpoznawania Jego miłującej obecności w każdej sytuacji w jakiej się znajdziemy. Umocnione Eucharystycznym Chlebem nieśmy naszym cierpiącym bliźnim nadzieję, miłość i wiarę w życie wieczne z Chrystusem.

Maryi zawierzajmy obecny czas prosząc, aby Jej wiara z Wielkiej Soboty podtrzymywała naszą słabą wiarę i pomogła odnaleźć najgłębszy sens obecnych wydarzeń.

Trwając w duchowej więzi, wraz Członkiniami Konsulty i Siostrami z Sekretariatu, zapewniamy o siostrzanej modlitwie.

/-/ m. Maksymilla Pliszka
przewodnicząca KWPŻZZ

Warszawa, Wielkanoc 2020