140 Zebranie Plenarne KWPŻZZ

Formacja to główny temat obrad 140. Zebrania Plenarnego Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce, które 24  września 2019 r. rozpoczęło się w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu  Polski w Warszawie. Zebrane siostry poruszą również aktualne sprawy związane z życiem konsekrowanym, życiem Kościoła i działaniem Konferencji Wyższych Przełożonych.

„Te dni ogromnie sobie cenimy jako czas naszej wspólnej modlitwy, umacniania się i budowania jedności” – podkreśliła m. Maksymilla Pliszka BDNP, przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce, zapowiadając tematy trzydniowych obrad sióstr zakonnych.

W pierwszym dniu zebrania nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio będzie przewodniczył Mszy św. w intencji obrad, a następnie spotka się z siostrami. Przewodnicząca Konferencji powita nowe członkinie i omówi sprawy bieżące. Następnie ks. dr Piotr Studnicki z Biura Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zapozna siostry z zadaniami i funkcjonowaniem Biura, które z początkiem września rozpoczęło pracę w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Kolejne dni będą poświęcone głównie refleksjom i dyskusji na temat formacji pod kierunkiem ks. dr. Wojciecha Rzeszowskiego. Temat formacji zostanie uzupełniony o spotkanie z s. Joanną Moś RSCJ, które będzie dotyczyć kobiecości w życiu konsekrowanym. Siostry tradycyjnie spotkają się też z bp. Arturem Mizińskim, sekretarzem generalnym Konferencji  Episkopatu Polski, który podzieli się z nimi aktualnymi informacjami z życia Kościoła.

Spotkanie zakończa się  w czwartek, 26 września, w południe.

BP KEP