W dniach 08 – 10 kwietnia 2016 r. w Niepokalanowie odbyło się Misyjne Spotkanie Formacyjne dla sióstr zakonnych zainteresowanych sprawami Misji. Spotkanie zorganizowała Komisja Misyjna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. galeria

W nawiązaniu do przeżywanego Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy chrztu Polski przyjęłyśmy temat przewodni: „DARMO OTRZYMALIŚCIE…”

W spotkaniu formacyjnym uczestniczyło 65 sióstr z 39 zgromadzeń zakonnych. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wśród zaproszonych gości był Ks. Bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki, który mówił o chrzcie świętym, źródle misyjności. Wieczorem podczas czuwania misyjnego wysłuchałyśmy świadectw 5 sióstr misjonarek z wszystkich kontynentów. W kolejnym dniu gościłyśmy księdza Grzegorza Witę, który mówił nam o Miłosierdziu, źródle zaangażowania misyjnego. Ukazał nam również zaangażowanie w animację misyjną w archidiecezji katowickiej.

Następnie gościłyśmy p. Anetę Rayzacher-Majewską, która wygłosiła konferencję nt. „Misje w katechezie”. Był to wstęp do warsztatów prowadzonych w 3 grupach przez p. Anetę, p. Dorotą Rybak i s. Dorotą Ostolską FMM.

Wieczór upływał w radosnej atmosferze tańca liturgicznego i tańców Izraelskich. W niedzielę zaproszonymi gośćmi byli Ks. Zbigniew Sobolewski – dyrektor Dzieła Pomocy „Ad gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który wygłosił konferencję nt. „Polscy misjonarze w służbie miłosierdzia„ podzielił się tematem animacji misyjnej w Polsce i przedstawił cele i zadania podejmowane przez dzieło „Ad gentes” oraz ks. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” Ksiądz dyrektor podzielił się z nami aktualnościami Kościoła w potrzebie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Syrii i uchodźców w Europie. Nie zabrakło chwil wspólnych Eucharystii i modlitwy.

Dziękujemy Panu Bogu za bogactwo i łaski tego czasu, wszystkim siostrom za udział i zaangażowanie. Spotkanie odnowiło w nas zapał misyjny i pozwoli na nowo wejść z pasją w zaangażowania misyjne które pełnimy w naszym Zgromadzeniach, wspólnotach i środowiskach.

[masterslider alias=”ms-3″]