Namiot Powołaniowy

zapraszamy siostry referentki powołaniowe do wakacyjnej posługi w Namiocie Powołaniowym na Jasnej Górze i w Jasnogórskim Ośrodku Powołań. grafik dyżurów

Do współpracy zaprasza i posługę koordynuje ojciec Andrzej Grad, referent ds. powołań w Zakonie Paulinów.

Namiot Powłaniowy

Od dwóch lat na Jasnej Górze, w czasie wakacji, funkcjonuje Namiot Powołaniowy. Jest to miejsce udostępnione dla Sióstr z różnych zakonów, zgromadzeń, instytutów, aby w czasie wakacji służyć przede wszystkim młodym ludziom.

Namiot Powołaniowy umiejscowiony jest przy murze jasnogórskim na zejściu z placu przed szczytem (przy pomniku Wyszyńskiego). Jest to miejsce, obok którego przechodzą wszystkie piesze pielgrzymki wchodzące na Jasną Górę.

Siostry posługujące w namiocie poprzez rozmowę, modlitwę, udostępnianie materiałów powołaniowych, promują życie konsekrowane, a także ukazują bogactwo charyzmatów swoich Wspólnot.

Namiot udostępniony jest przez lipiec i sierpień w godzinach od 9 do 18. W czasie wakacji w  namiocie dyżur pełnią po 4 siostry (zgromadzenia), dlatego proszę o wcześniejsze zgłoszenie chęci dyżurowania na adres: powolania.paulini@gmail.com.

Ilość dni dyżurowania jest dowolna (ze względów logistycznych proszę, aby nie było to krócej niż trzy dni). Nocleg i wyżywienie w czasie dyżuru należy sobie samemu zapewnić.

Oczywiście nie trzeba w nim być przez 9 godzin. Siostry się wymieniają, zastępują lub są razem w zależności od liczby przychodzących ludzi, tak aby mieć czas dla siebie.

Do maila załączam kilka zdjęć i grafik na wakacje z zajętymi na dzień dzisiejszy terminami. W razie jakichś pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Za wszelką pomoc i życzliwość już teraz dziękuję.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Z Bogiem.

  1. Andrzej Grad

 

Referent ds. powołań

ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa
+48 34 377 72 03+48 501 360 143

www.powolania.paulini.pl
powolania.paulini@gmail.com