To są DZIECI, nie niewolnicy!

W związku ze zbliżającym się III Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, obchodzonym w Kościele 8 lutego, pragniemy odpowiedzieć na wezwanie papieża Franciszka, który mówi: Niech każdy z nas czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem naszych zniewolonych braci i sióstr, upokorzonych w swej godności.

W tym duchu Sieć Bakhita proponuje:

  1. NOCNE CZUWANIE: „Zamień noc w MOC Miłosierdzia” z 3 na 4 lutego 2017
    Warszawa, Kościół św. Krzyża, godz. 21.00 – 2.00  
    Plakat do pobrania

Tym nocnym czuwaniem przede wszystkim pragniemy poprzedzić celebrowanie Dnia Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi. Będzie to również sposobność modlitewnego spotkania się tych wszystkich, którzy przez cały rok w różnych miejscach Polski brali udział
w „Nocnej Reakcji” przeciwko handlowi ludźmi, podejmując Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Także wiele osób konsekrowanych włączyło się w tę modlitwę, wypraszając łaski dla naszych pokrzywdzonych braci i sióstr oraz prosząc o przemianę ludzkich serc. Przy tej okazji z serca Wam dziękujemy za Wasz konkretny gest wsparcia i solidarności i mamy wielką nadzieję, że spotkamy się na Nocnym Czuwaniu w Warszawie, aby tym razem WSPÓLNIE pochylać się nad dramatem współczesnych niewolników oraz modlić się o świat wolny od przemocy i wszelkich form zniewolenia.

Program czuwania obejmuje następujące punkty: Eucharystia, której przewodniczyć będzie
ks. Bp Grzegorz Ryś, Godzina Głosu Ofiar handlu ludźmi, Różaniec, Modlitwa Uwielbienia. Uwieńczeniem czuwania będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Osobom pozostającym do godzin porannych proponujemy projekcję wartościowego filmu dokumentalnego podejmującego tematykę handlu ludźmi, pt. „Nikczemny handlarz dusz”.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłaszanie udziału w Nocnym Czuwaniu do dnia 29.01.2017 pisząc na adres:  bakhitapl@gmail.com.

Dokładny program i więcej informacji na www.siecbakhita.com. W najbliższym czasie można będzie pobrać ze strony krótką formę zaproszenia i plakat. Zaproszenie można także przekazywać wszystkim osobom zainteresowanym. Serdecznie zapraszamy!

  1. W Dniu 8 lutego 2017 roku – proponujemy ODMÓWIENIE MODLITWY za wstawiennictwem św. Józefiny Bakhity za współczesnych niewolników.

 

Hasło tegorocznego Dnia Modlitwy brzmi: To są DZIECI, nie niewolnicy! Niestety, wśród współczesnych niewolników są również dzieci, które zamiast być chronione i doświadczać miłości oraz wsparcia, są okradane ze swego dzieciństwa i muszą przechodzić dramaty, które mają swoje konsekwencje w całym ich dalszym życiu. Niechaj wyrazem naszego zaangażowania i troski o ich los będzie nasza modlitwa.

Zachęcamy, aby tego dnia, w duchu jedności z całym Kościołem, włączyć w nasze osobiste, wspólnotowe i parafialne nabożeństwa modlitwę za wstawiennictwem św. Józefiny Bakhity za naszych braci i siostry przeżywających dramat niewoli (modlitwa w załączniku)

thumbnail of modlitwa-za-wstawiennictwem-sw-jozefiny-bakhity_8-02-2017.