Sesja formacyjna dla nowo mianowanych sióstr przełożonych

W dniach od 23 do 27 stycznia odbyła się w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Otwocku sesja formacyjna dla nowo mianowanych sióstr przełożonych. Wzięło w niej udział 70 sióstr z 27 zgromadzeń zakonnych z Polski i z zagranicy. Sesja wpisała się w wieloletnią tradycję szkoleń organizowanych przez Komisję Formacji Permanentnej dla sióstr, które rozpoczynają swoją posługę przełożonej we wspólnocie.

Program oparty był przede wszystkim na wykładach, które wygłosili zaproszeni prelegenci: s. Dolores Nowak PDDM, M. Maksymilla Pliszka SBDNP, s. Ewa Dziura UR, ks. Kazimierz Stasiak SAC, dr. Maria Golczyńska, s. Joanna Moś RSCJ, s. Maria Santus CSFN, s. Elżbieta Woźna USJK i ks. prof. Krzysztof Marcyński SAC. Treści prelekcji dotyczyły roli przełożonej widzianej w świetle różnych dziedzin: duchowej, biblijnej, liturgicznej, prawnej, psychologicznej, medycznej, a także medialnej. Oprócz możliwości wysłuchania niezwykle ciekawych wykładów uczestniczki spotkania mogły także wymieniać doświadczenia w grupach warsztatowych. Naturalnie czas wypełniony był też wspólną modlitwą.

Kilka dni spędzonych w gościnnym domu Księży Pallotynów raz jeszcze pokazało, jak ważne są dla sióstr tego typu spotkania. Ubogacają przede wszystkim praktyczną wiedzą, ale dają również okazję budowania wspierających relacji siostrzanych w dobrej, radosnej atmosferze.

                                                                                                s. Urszula Fabisiak MChR