Sesja na temat: Rozumieć dziecko z FASD

Komisja Dzieł Charytatywnych przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce – Sekcja Pomocy Potrzebującym, w ramach swojej działalności i pomocy siostrom posługującym w swoich zgromadzeniach zakonnych osobom potrzebującym wsparcia, organizuje spotkanie formacyjno – szkoleniowe w dniach 23-25 lutego 2018 r.

Tematem spotkania jest: Rozumieć dziecko z FASD. Płodowy zespół alkoholowy – diagnoza, objawy, terapia.  Zgodnie z prośbą i oczekiwaniami sióstr chciałybyśmy, aby spotkanie to służyło pomocą także siostrom pracującym z osobami uzależnionymi i ich  rodzinami.

Nasze spotkanie odbędzie się w domu rekolekcyjnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo w  Częstochowie przy ulicy Świętej Barbary  43. Będzie to również okazja do spotkania się z naszą najlepsza Matką i powierzenia Jej spraw osobistych oraz Zgromadzenia.

Zakwaterowanie i wyżywienie jest  we własnym zakresie.  Opłata konferencyjna wynosi 50 złotych.  Jeśli któraś z sióstr chciałaby zakwaterować się w domu rekolekcyjnym, to zgłoszenie należy kierować na tel. 34/324-11-77 i dokonać rezerwacji noclegów oraz posiłków.

Sesja 2018 – program