Siostry nadziei – książka Agaty Puścikowskiej o siostrach na Ukrainie

20 października 2022, w Sekretariacie KEP w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa prezentująca książkę Agaty Puścikowskiej „Siostry nadziei”. Wśród zaproszonych gości były dwie siostry pracujące na Ukrainie:  s. Alicja Jonasza Bukowska, elżbietanka (Czarnomorsk) oraz s. Teresa Mateja, salezjanka (Odessa).

„Wojna w Ukrainie trwa nieprzerwanie od 24 lutego. Gdy tego dnia wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, również siostry zakonne rozpoczęły własną walkę o człowieczeństwo w piekle wojny. Pozostały w kraju, aby służyć ludziom tak samo jak ich poprzedniczki podczas drugiej wojny światowej. Inne, zmuszone działaniami wojennymi i koniecznością ochrony podopiecznych, swoją posługę sprawują w Polsce, pomagając tym, którzy zostali za wschodnią granicą.

Siostry nadziei to wyjątkowy reportaż o kobietach, które w obliczu wojny ryzykują własne życie, walcząc o dobro każdego człowieka. To również dramatyczne i wzruszające historie cywilów, którymi opiekują się siostry. Ta książka zbuduje naszą wiarę w Boga i człowieka. Zapali lampkę nadziei w świecie pełnym historii budzących strach i zniechęcenie”.

 /Za: Biuro Prasowe Wydawnictwa Znak/