24-25 kwietnia 2010 Sesja formacyjna dla Katechetek, Nauczycieli, Wychowawczyń

Komisja ds. Wychowania i Nauczania przy Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych serdecznie zaprasza Siostry Katechetki, Nauczycielki, Wychowawczynie internatów i burs na sesję o tematyce: KOBIECOŚĆ I ZAKONNOŚĆ W RELACJACH ZE WSPÓŁCZESNYM ŚWIATEM.  Sesja  została  przesunięte  ze  względu  na  uroczystości  żałobne i  pogrzebowe  PARY PREZYDENCKIEJ    i wszystkich OFIAR, które zginęły w tragicznej katastrofie lotniczej.

Informujemy, że sesja odbędzie się w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Warszawie na Kabatach, przy ul. Zaruby 2, w dniach 24 -25 kwietnia 2010r. Rozpoczęcie w sobotę  o godz. 8.30 ,  zakończenie w niedzielę obiadem o godz. 12.30. Nocleg każdy organizuje sobie we własnym zakresie. Zapewniamy obiad w sobotę i w niedzielę oraz kawę i herbatę. Całkowity koszt szkolenia wynosi 90 zł. Osoby uczestniczące otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu. W programie jest przewidziana wspólna modlitwa i Eucharystia.

Jesteśmy świadome tego, że siostry, które się wcześniej zgłosiły mogą teraz mieć problem, żeby uczestniczyć w tej sesji.  Dlatego proszę o potwierdzenie swojej obecności do 20 kwietnia, można na moją pocztę elektroniczną:

s.leonarda3@gmail.com

Główny prowadzący:

  • Ksiądz dr Piotr Pawlukiewicz, rekolekcjonista, kaznodzieja, szczególnie ceniony przez ludzi młodych; kapelan kaplicy w Sejmie RP; członek redakcji radiowej Mszy świętej w kościele Świętego Krzyża w Warszawie, autor wielu publikacji na tematy szczególnie bliskie życiu każdego człowieka.
  • Ojciec Wojciech Madej OFM , katecheta, duszpasterz akademicki. Zajmuje się wychowaniem religijnym i społecznym; prowadzi spotkania z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, moderator zespołu formacji rodzin.
  • S. Władysława Krasiczyńska ( józefitka), psycholog. Podzieli się z nami refleksją i doświadczeniem na temat: Oddziaływanie osoby konsekrowanej na proces wychowawczy młodego człowieka we współczesnym świecie.